Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

‘Tokya’da insan eti satan restoran açıldı’ iddiası sosyal medyayı salladı

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » ‘Tokya’da insan eti satan restoran açıldı’ iddiası sosyal medyayı salladı

Sosyal medyada ve Türkiye’de yayın yapan bazı internet sitelerinde, Japonya’nın başkenti Tokyo’da insan eti satan bir restoran açıldığı iddia edildi. lerde, restorana yemek olarak kabul edilmek için tek şartın genç olmak olduğu, ölümcül hastalığı olan genç hastaların bu anlaşmayı yaptığı yine metinde ifade edildi.

Teyit.org’da yer alan habere göre, ancak Tokyo’daki bir restoranda insan eti satıldığına yönelik bu haberler doğru değil. de, iddianın 12 Temmuz 2016’da satirik kurmaca haberler yapan La Voz Popular tarafından yayınlandığını, La Voz Pupular’ın websitesindeki “hakkında” bölümü incelendiğinde sitede eğlence amaçlı satirik haberler yayınlandığı, haberlerde ismi geçen kişi kurum ya da markaların hayal ürünü olduğu ve benzer bir metnin 2016’da 1 Nisan şakası olarak da kullanıldığı ifade edildi.

SOYULMUŞ İNSAN BEDENİ FOTOĞRAFLARI DA RESIDENT EVIL ADLI MEŞHUR OYUNDAN…

sitelerinde kullanılan ve derileri soyulmuş insan bedenlerine ait fotoğrafların ise Resident Evil 6 oyunu için Capcom firmasının Londra’da açtığı reklam amaçlı bir sergiden olduğu anlaşılabiliyor. Sergideki çalışmaların hayvan etlerinden imal edildiği de ayrıca belirtiliyor.

Doğrulama sitesi Snopes’un iddiayı yalanladığı ve haberin parodi olduğunu belirttiği analize ulaşmak mümkün. Kasım ayında Meksika’da da dolaşıma giren iddianın Verne isimli haber sitesi tarafından yalanlandığını da görülebilir.

sizlere kelebektr.org farkıyla sunulmuştur

‘Tokya’da insan eti satan restoran açıldı’ iddiası sosyal medyayı salladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

*

Yapılan Yorumlar

paykasa kart al
 • Sohbet

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Melania Trump Bu Kez Gömleğiyle Gündemde i ve Fotoğrafları ‘te Sağlıklı Saçlar İçin Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Beyaz Yemek Odası Takımları No 309 49. Bölüm Fragmanı izle Yeliz Koray gözaltına alındı Santa Ve Cie Fragmanı

  FACEBOOK'TA BİZ

  Kelebek Script

  Hoşgeldiniz

  Kelebek Portal - Tüm Hakları Saklıdır