Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Reza Zarrab yeniden mahkemede! Mahkemeden Türkiye’yi kızdıracak karar | Canlı

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Reza Zarrab yeniden mahkemede! Mahkemeden Türkiye’yi kızdıracak karar | Canlı

ABD’de görülen Eski Halkbank Genel Müdürü Hakan Atilla’nın davasında tanık olan dinlenen İran asıllı Türk iş adamı Reza Zarrab, dördüncü kez hakim karşısında.

İŞTE DAKİKA DAKİKA YAŞANANLAR

17:56 – ZARRAB HENÜZ MAHKEMEYE GELMEDİ

ABD’li gazeteci Adam Klasfeld, Zarrab’ın henüz mahkemeye getirilmediğini, bu konu hakkında herhangi bir açıklama da yapılmadığını söyledi. Klasfeld, jüri üyelerinden birisinin duruşma salonuna geç kaldığını aktardı.

17:47 – SORGUYU YAPACAK İSİM KİM?

Zarrab’ın çapraz sorgusunu, ön duruşmalar ve jürili duruşmalar sırasında kritik çıkışlarıyla dikkat çeken kadın avukat Cathy Fleming’in yapması bekleniyor.

17:30 – TAPELER YOUTUBE’DA YAYINLANACAK

Davayı izleyen gazetecilerden Adam Klasfeld, kanıt dosyasına giren tapeleri YouTube sayfasından yayınlayacağını duyurdu.

17:20 – ÇARŞAMBAYA KADAR SÜREBİLİR

Savcılar cuma günü soruları bitirmeyi planlıyordu. Ama bu sorgulamanın Salı, hatta Çarşambaya kadar sürebileceği belirtildi.

17:05 – ZARRAB’IN 5 İLGİNÇ İFADESİ

Davayı başından beri izleyen New York Times muhabiri Benjamin Weiser kendince Zarrab’ın en ilginç 5 ifadesini sıraladı:

1. Tutuklandığında FBI’a niye yalan söyledi: “Neyle karşı karşıya olduğumu bilmiyordum. Uzun bir yolculuktan sonra şoka uğramıştım Doğru yanıtları veremedim. Çok korkmuştum.”

2. Neden ABD’li savcılarla işbirliğine gitti: “İşbirliği sorumluluğumu kabul edip hapisten bir an önce çıkmanın en kolay yoluydu.”

3. Eski ekonomi bakanı Zafer Çağlayan’la nasıl tanıştı: “Ailece gittiğimiz bir balık restoranının müdavimi. Orada karşılaşıp tanıştık.”

4. Halkbank’tan ne kadar para çekti: “Birkaç milyar.” Yargıç: “Milyar ne? Avro? Dolar? Zarrab: “Avro.”

5. Eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan niye pay istedi: “Çok fazla risk aldığını ve bu yüzden tedirgin olduğunu söyledi. Bir şekilde geleceğini garantiye almak istiyordu.”

17:00 – ZARRAB ÇARPRAZ SORGUYA ALACAK

Savcıların sorgusununun yarın sabaha kadar sürebileceği iddia edildi. Ardından Hakan Atilla’nın avukatları Reza Zarrab çarpraz sorguya alacak.

sizlere kelebektr.org farkıyla sunulmuştur

Reza Zarrab yeniden mahkemede! Mahkemeden Türkiye’yi kızdıracak karar | Canlı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

*

Yapılan Yorumlar

paykasa kart al
 • Sohbet

 • RASTGELE İÇERİKLER

  10 Doğal Antibiyotik Olumsuz Düşünen Çocuklarla Konuşmak 2015 Yazı Etek Kombinleri Örnekleri Suriyeliler akın akın geri dönüyor Kıvanç Tatlıtuğ piyano çaldığı videosunu sosyal medyada paylaştı Sevinç ve Şenlik

  FACEBOOK'TA BİZ

  Kelebek Script

  Hoşgeldiniz

  Kelebek Portal - Tüm Hakları Saklıdır