Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Mısır’da ‘açık giyinen kadına tecavüz vatani görevdir’ diyen avukata hapis cezası

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Mısır’da ‘açık giyinen kadına tecavüz vatani görevdir’ diyen avukata hapis cezası

Hakkında yasal işlem başlatılan el-Wahsh geçtiğimiz hafta kefaletle serbest bırakılmasının ardından, Cumartesi günü düzenlenen mahkemede üç yıl hapis cezasına çarptırıldı. Avukat el-Washs’ın mahkemede yer almadığı için cezası ertelenirken, açıklamalarının tacize teşvik içerdiği gerekçesiyle tutuklanmasına karar verildi.

Bir ay önce Mısır’ın bir televizyon kanalında “Açık giyinen kadına tecavüz vatani görevdir” diyen Mısır’lı avukat, hapis cezasına çarptırıldı.

Mısır’da bir televizyon programında, “açık” giyinen kadınlara tecavüzün vatani görev olduğunu söyleyen avukat Nabih el-Wahsh, açıklaması sebebiyle yoğun bir biçimde eleştirilmişti. Avukatın açıklamalarının ardından eyalet savcılığı, “yasayla alay etme” ve “şiddetli eylem söylemlerinde bulunarak halk düzenini bozma ve halkı provoke etme” iddialarıyla al-Wahsh hakkında dava açtı.

sizlere kelebektr.org farkıyla sunulmuştur

Mısır’da ‘açık giyinen kadına tecavüz vatani görevdir’ diyen avukata hapis cezası - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

*

Yapılan Yorumlar

paykasa kart al
 • Sohbet

 • RASTGELE İÇERİKLER

  İkiz Boğaz reflüsü Çocuklarda Ses Kısıklığı İstanbul sokaklarına geri dönen bekçiler nasıl karşılandı? Kız Çocuk İçin Tütü Elbise Nasıl Yapılır? Dört mevsim kiş tarifi Armut Diyeti Nasıl Yapılır?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Kelebek Script

  Hoşgeldiniz

  Kelebek Portal - Tüm Hakları Saklıdır