Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kato’da Rus yapımı ölüm makinesi bulundu

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Kato’da Rus yapımı ölüm makinesi bulundu

Operasyonlarda ele geçirilen mühimmatlar arasında en dikkat çekeni ise Rus yapımı AGS-17 bomba atar silahına ait mühimmatı oldu. İlk olarak 1970’li yıllarda Sovyet Ordusu tarafından üretilen AGS-17 bomba atar, el bombası ile makineli tüfek karışımı bir silah. Yüksek atış hızı, seri atış kabiliyeti ve kullanım kolaylığı sayesinde ağır hasarlara yol açabilen AGS-17 son dönemde PKK sığınaklarında ele geçirilen en çarpıcı silahlardan biri.

23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda Beytüşşebap 8inci Jandarma Komando Alay Komutanlığı tarafından İncebel Dağları Kato bölgesinde 19 Nisan 2017 tarihinden beri devam eden Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Operasyonu kapsamında; operasyon bölgesinde 10-13 Haziran 2017 tarihleri arasında teröristler tarafından kullanılan 5 yeni mağara tespit edildi. Bölgede tespit edilen mağara sayısı 112ye ulaştı. 10-13 Haziran 2017 tarihleri arasında yeni tespit edilen 5 mağara içerisinde 1 adet 81 mm havan, 1 adet 60 mm havan, 1 adet Geri Tepmesiz Top, 2 adet Bixi makineli tüfek, 6 adet G-3 piyade tüfeği, 2 adet Kaleşnikof piyade tüfeği,

2 adet Rpg-7 roketatar, 60 adet bombaatar mühimmatı, 1 adet gündüz görüş dürbünü, 1 adet ağır silah gece görüş dürbünü, 4580 adet Bixi mühimmatı, 3 adet elektrikli fünye, 21 adet 60 mm.lik havan mühimmatı, 15 adet el bombası, 5 adet EYP, 1 adet GTT mühimmatı ve muhtelif tipte silah parçaları, şarjörleri, mazot, tüpler ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

RUS YAPMI AGS-17

Ele geçirilen mühimmatlar arasında en dikkat çekeni ise Rus yapımı AGS-17 bomba atar silahına ait mühimmatı oldu. İlk olarak 1970’li yıllarda Sovyet Ordusu tarafından üretilen AGS-17 bomba atar, el bombası ile makineli tüfek karışımı bir silah. Yüksek atış hızı, seri atış kabiliyeti ve kullanım kolaylığı sayesinde ağır hasarlara yol açabilen AGS-17 son dönemde PKK sığınaklarında ele geçirilen en çarpıcı silahlardan biri.

Bölgede 56 gündür aralıksız devam eden operasyonda toplam olarak 797 adet muhtelif tipte silah, 427.162 adet muhtelif mühimmat, 5 tondan fazla amonyum nitrat patlayıcı madde ile 80 tondan fazla yiyecek ve yaşam malzemesi ele geçirildi. (DHA)

sizlere kelebektr.org farkıyla sunulmuştur

Kato’da Rus yapımı ölüm makinesi bulundu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

*

Yapılan Yorumlar

paykasa kart al
 • Sohbet

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Restoranda vahşet: Hesaba itiraz etti diye boynunu kırdılar Pencere dekorasyon fikirleri Çocuklarda öğrenme güçlüğü olan ailelere öneriler Bademli lavantalı kurabiye tarifi Hint Kınası ile Dövme Yapımı Yeni True Match Ailesi

  FACEBOOK'TA BİZ

  Kelebek Script

  Hoşgeldiniz

  Kelebek Portal - Tüm Hakları Saklıdır