Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Katar’dan o ülkelere çağrı: Talepleri görüşmeye hazırız

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Katar’dan o ülkelere çağrı: Talepleri görüşmeye hazırız

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Thani, Katar’a boykot uygulayan ülkelerin “eğer varsa” taleplerini görüşmeye hazır olduklarını söyledi.

Katar merkezli El-Cezire televizyonuna yaptığı açıklamada Al Thani, Körfez krizinin çözümü için “Arabuluculuk konusunda Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile hala iletişim halindeyiz.” dedi.

ABD’nin de Kuveyt ile arabuluculuk çabalarına devam ettiğini belirten Al Thani, Katar’ı boykot eden Körfez ülkeleri için “Eğer varsa talepleri görüşmeye hazırız. Fakat bu konuda bize bir şey ulaşmadı.” ifadelerini kullandı.

Çözümün diplomatik diyalogdan geçtiğini kaydeden Al Thani, bu türden bir çözüm için bazı temellere ihtiyaç duyulduğunu ancak bu temellerin şu ana kadar oluşturulmadığını ifade etti.

Dışişleri Bakanı Al Thani, “ülkesine yönelik hukuksuz abluka nedeniyle ortaya çıkan insani problemlerin çözümüne odaklandıklarını” vurguladı.

Kuveyt Dışişleri Bakanı Sabah, dün yaptığı açıklamada, Katar’ın Körfez ülkeleriyle yaşadığı krizin doğrudan diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğini söylemişti. Sabah, “Katar’daki kardeşlerimiz, kardeşlerinin kaygı ve endişelerinin arkasındaki gerçeği anlamaya, güvenlik ve istikrarı güçlendirme çabalarına karşılık vermeye hazır.” ifadesini kullanmıştı.(AA)

sizlere kelebektr.org farkıyla sunulmuştur

Katar’dan o ülkelere çağrı: Talepleri görüşmeye hazırız - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

*

Yapılan Yorumlar

paykasa kart al
 • Sohbet

 • RASTGELE İÇERİKLER

  ‘Trenden inenler’ kim? Ertuğrul Özkök’ten ‘tam liste’ İzmir’de 3.9 büyüklüğünde deprem ‘Profiloplasti’ yöntemi Neşter Zarrab hakkından vazgeçti Hamilelik Belirtileri Nelerdir ve Hamilelik Nasıl Anlaşılır?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Kelebek Script

  Hoşgeldiniz

  Kelebek Portal - Tüm Hakları Saklıdır