Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Katar’da Erdoğan posterleri: Neredeyse tüm arabaların camlarına asılıyor

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Katar’da Erdoğan posterleri: Neredeyse tüm arabaların camlarına asılıyor

Yoğun ilgiden dolayı matbaalar tam kapasite ile çalışarak iki liderin posterlerine olan talebi karşılamaya çalışıyor.

Posterlerin yanında “Hepimiz Katar‘ız, hepimiz Temim”, “Hepimiz vatana feda oluruz” ve “Bedelini ödedin, rahatla ey Katar!” gibi ifadeler yer alıyor.

Katar Emiri Al Sani’nin posterlerinin yanında, “Allah rızık verdiği müddetçe hiç bir şahini aç bırakmadın, doyurdun… Cevher sahibi insanlar da bunu keşfetti. Sen değerliyi de ucuzu da ortaya çıkardın” şeklindeki ifade dikkati çekti.

KATAR HALKINDAN TÜRK HALKINA HEDİYE

Erdoğan ve Al Sani’nin resimlerinin yan yana olduğu posterlerde ise “Allah seni korusun” ve “Onurun Temim’i” ifadeleri yazıyor.

Söz konusu posterler sosyal medyada da yoğun olarak paylaşılmaya devam ediyor. Katarlı ressam Ahmed Bin Macid de Erdoğan portresini yaparken çektiği bir videoyu sosyal medyadan paylaştı.

“Katar halkından Türk halkına hediye” başlığıyla paylaşılan ve binlerce beğeni alan videoda Erdoğan’ın kendi sesinden “Korkma, çekinme, üzülme, ye’se kapılma, Allah bizimle.” şeklindeki sözlerine yer verildi.

MATBAALAR YETİŞTİREMİYOR

Doha’da araba aksesuarı dükkanı işleten ve Emir Al Sani ailesinin emektar kameramanı olan 64 yaşındaki Katarlı Muhammed Sıddık Al Amadi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Posterlere talep çok yoğun olduğu için matbaalar Emir Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın posterlerini yetiştirmekte zorlanıyor.” dedi.

Yıllardır Katar Emiri Al Sani ailesinin kameramanlığını da yapan Al Amadi, “Özellikle de gençlerimiz bu posterleri sipariş ederek bu kişilere, abluka ile karşı karşıya olan Katar’la dayanışma içerisinde oldukları için şükranlarını sunmak istiyor.” diye konuştu.

Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan krizde arabuluculuk yapmaya çalışan Kuveyt Cabir el-Ahmed el-Sabah’ın posterlerine de talep oluşmaya başladığını söyleyen Al Amadi, “Körfezdeki kardeşlerimizin ülkemize böyle bir abluka uygulamaya kalkacağını beklemiyorduk. Katar hacim olarak küçük olamasına rağmen halkı ve idarecileriyle birlikte büyük bir ülke. Bu abluka ne bizi ne de hayat çizgimizi etkilemeyecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Al Amadi, Katar halkının bu abluka karşısında birbirine kenetlendiğini ve emirleriyle vatanlarının yanında durduklarını sözlerine ekledi.

KATAR ABLUKASINDA 1 HAFTA GERİDE KALDI

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır’ın başını çektiği koalisyonun 5 Haziran Pazartesi günü sabaha karşı Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini ve Katar’a ekonomik ambargo kararını açıklamasıyla başlayan kriz, diplomatik temaslarla geçen bir haftayı geride bıraktı.

Suudi Arabistan, Bahreyn, BAE ve Mısır’ın Katar’ı diplomatik ablukaya alma amaçlı ortak girişiminin üzerinden bir hafta geçti. Geçen bir hafta zarfında Washington’dan Pekin’e kadar uzanan başkentlerin bazılarından ablukaya destek açıklamaları gelirken bazı başkentlerden ise krize çözüm için diyalog çağrıları içeren farklı tonlarda onlarca mesaj geldi. Ramazan ayı ve bölgedeki yüksek hava sıcaklıkları nedeniyle sakin günler geçirmesi beklenen bölge başkentlerinde adeta “diplomasi fırtınası” yaşandı.

Körfez ülkeleri arasında, geçmişte bir benzeri yaşanmamış böylesi bir krize yol açan gelişmeler, 23 Mayıs’ta gece geç saatlerde Katar resmi haber ajansı QNA’da Katar Emiri Şeyh Temim Al Sani’ye atfen ABD karşıtı ve İran’ı destekler açıklamalar yayınlanmasının ardından başladı. Katar söz konusu beyanların siber saldırı sonucu ajansın sistemine sızan bilgisayar korsanları tarafından yapıldığını ve Emirin böyle bir açıklama yapmadığını duyurdu. Ancak BAE, Suudi Arabistan ve Mısır medyası konuyla ilgili Katar’ı eleştiren çizgide yayınlarını yoğunlaştırarak devam ettirdi.

sizlere kelebektr.org farkıyla sunulmuştur

Katar’da Erdoğan posterleri: Neredeyse tüm arabaların camlarına asılıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

*

Yapılan Yorumlar

paykasa kart al
 • Sohbet

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Giysilerin eskimemesi için neler yapılmalıdır? Ayakkabı saksılar Erkek Bebek Odaları Biracı ray ban 2013 gözlük modelleri Vücudun Bölgelerine Göre Bölgesel Diyet

  FACEBOOK'TA BİZ

  Kelebek Script

  Hoşgeldiniz

  Kelebek Portal - Tüm Hakları Saklıdır