Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İran’dan ABD’ye çok sert mesaj: Savaş ilanı sayarız

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » İran’dan ABD’ye çok sert mesaj: Savaş ilanı sayarız

İngiltere’nin başkenti Londra’daki temasları sırasında yabancı basın mensuplarının gündemdeki “ABD’nin nükleer anlaşma hakkındaki siyaseti ve DMO’nun terör listesine alınma ihtimali” konusundaki sorularını cevapladı.

“ABD’NİN TAVRI DÜŞMANCA”

Salihi, DMO’nun ABD Başkanı Donald Trump hükümeti tarafından terör listesine alınmasının “ABD’nin İran halkına yönelik düşmanca tavrı”nın bir eseri olacağını söyleyerek, “Her ülkenin ordusu ve silahlı kuvvetleri, o ülkenin emniyet ve güvenliğinin güvencesidir. Dolayısıyla, bu yönde alınacak bir kararı, savaş ilanı olarak sayarız.” ifadelerini kullandı.

“SONUÇLARINA KATLANIRLAR”

ABD’nin, nükleer anlaşmayı “ihlal etmesi” durumunda uluslararası arenada doğuracak sonuçlarına da katlanması gerektiğini belirten Salihi, “İran, ABD’nin bu konuda sergileyeceği tavrına uygun kararlar alacaktır.” dedi.

Salihi, P5+1 ülkeleriyle 2015 yılında yapılan nükleer anlaşma’nın devam etmesi için Avrupa’daki destek turları çerçevesinde dün İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson ile bir araya gelmişti.

Trump’ın yarın, ABD’nin, nükleer anlaşmaya bağlı kalıp kalmayacağı konusunda kararını açıklaması bekleniyor.

Nükleer anlaşma, İran ile P5+1 ülkeleri (ABD, İngiltere, Çin, Fransa, Rusya ve Almanya + AB) arasında 14 Temmuz 2015 tarihinde Avusturya’nın başkenti Viyana’da imzalanmıştı.

sizlere kelebektr.org farkıyla sunulmuştur

İran’dan ABD’ye çok sert mesaj: Savaş ilanı sayarız - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

*

Yapılan Yorumlar

paykasa kart al
 • Sohbet

 • RASTGELE İÇERİKLER

  4-7 Yaş Çocuğun Günlük Örnek Beslenme Menüsü Ünlülerin Giydiği Elbise Modelleri 2012 Desen seçimide dekorasyon fikirleri Bayrama özel bakım paketiniz hazır! FETÖ elebaşı Gülen’in ortaya çıkan fotoğrafı şoke etti 2015 Burun Modası ve En Yeni Trendler

  FACEBOOK'TA BİZ

  Kelebek Script

  Hoşgeldiniz

  Kelebek Portal - Tüm Hakları Saklıdır