Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Diyette Yapılmaması Gerekenler

Ana Sayfa » KADINCA » Diyet » Diyette Yapılmaması Gerekenler

Diyete başladığınızda elinizde diyet programı olsa bile yapmamanız gerekenler vardır. Diyette yapılmaması gerekenler nelerdir? Arıştırdık diyette sağlıklı kilo verebilmek için yapılmaması gerekenler.

Diyet sağlıklı beslenme ve spor olarak ilerlese de aslında yaşam tarzında yapılan değişiklikler ile istediğiniz sonuca kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yanlış diyetler sağlık sorunlarına yada kas kayıplarına yol açabilir. Zayıflama uğruna sağlığınızdan olmamak için dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık.

Diyette Yapılmaması Gerekenler

Yanlış Diyet Programı
Diyet listeleri yaş, cinsiyet, sağlık durumu gibi faktörlere uygun olarak planlanmalıdır. Diyetin temel prensibi olan az kalori alımı dengelenmelidir. Kendi ihtiyacınızdan çok daha az kalori aldığınızda yada diyetinizde sağlıklı gıdalara yer vermediğinizde vitamin ve mineral kaybı yaşayabilirsiniz.

Protein Eksikliği
Diyette hem tok tutucu olan hemde kas kütlenizi korumaya yarayan temel besin proteindir. Sağlıklı protein içeren yoğurt ve et ürünlerine diyetinizde yer vermeniz gerekiyor.

Devamlı Salata Yemek
Hücrelerin temel yapı taşları olan karbonhidrat, protein va yağlardan almanız gerekenden daha az tüketip sadece salata ile beslendiğinizde güçsüzleşen vücudunuz bağışıklık sisteminizin zayıflaması ile hastalıklara davetiye çıkaracaktır.

Bilinçsiz Spor
Diyet yaparken elbette ki spor şarttır. Yaş ve kilonuza uygun sporları denemelisiniz. Ağır spor yaptığınızda özellikle vücudunuz spora alışkın değilse kalp sağlığı açısından zarar görebilirsiniz. Spor yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta istikrar olmalıdır.

sizlere kelebektr.org farkıyla sunulmuştur

Diyette Yapılmaması Gerekenler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

*

Yapılan Yorumlar

paykasa kart al

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Bol su zayıflatır mı?

Bol su zayıflatır mı? 28 Ağustos 2017

Kan grubunuza göre diyet !

Kan grubunuza göre diyet ! 28 Ağustos 2017

Süt Diyeti

Süt Diyeti 28 Ağustos 2017

Burca Göre Diyet Listeleri

Burca Göre Diyet Listeleri 28 Ağustos 2017

 • Sohbet

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Katar ve Türkiye ilişkileri: Askeri üs kriz sırasında kullanılmayacak Bu Yılın Modası Ahşap Çerçeveli Güneş Gözlükleri Çeyiz İnsan Eti Gergef İnşaat

  FACEBOOK'TA BİZ

  Kelebek Script

  Hoşgeldiniz

  Kelebek Portal - Tüm Hakları Saklıdır