Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Diyette Öğün Atlamak Doğru Mu?

Ana Sayfa » KADINCA » Diyet » Diyette Öğün Atlamak Doğru Mu?

Daha hızlı kilo verebilmek için diyette öğün atlamak doğru mu? Diyetteyken daha az kalori alımı için genellikle sabah kahvaltısı atlanabiliyor. Bu durumun zararları nelerdir?

Diyette Öğün Atlamak Doğru Mu?

İster belirli bir diyet programı uyguluyor olun. İstersenizde diyet yerine kilo verebilmek için daha az yemeye dikkat ediyor olun. İnsan vücudu sabah uyandığı andan itibaren uzun saatler aç kaldığı için güçlü ve sağlıklı enerji kaynağına ihtiyaç duyar.
Diyette almanız gereken günlük kalori hesabını düşürmek isterken açlık krizlerine neden olabilir ve bir süre sonra dayanamayıp almanız gerekenden daha fazla kalori alımına neden olabilirsiniz. Diyetlerde uzun süreli açlıklar diyetin motivasyonunu düşürür ve uzun vadeli kilo verme programlarında sorun oluşturabilir.

Diyetinizde yapmanız gereken öğün atlamak olmamalıdır. Uzun süreli açlıklar yağ değil kas kaybına neden olacaktır. Normal beslenme programına döndüğünüzde ise veridiğiniz kiloları hızla geri alırsınız. Vücudunuzda oluşan kas kayıpları kendinizi daha kötü hissetmenize neden olacaktır.

Diyette az kalori alınırken öğün atlamak gün içerisinde daha yorgun ve bitkin olmanıza neden olacaktır. İdeal diyet programlarında ise ara ve ana öğünleri kendinize uygun olarak ayarlamalı ve sağlıklı kilo verebilmek için öğün atlamaktan kaçınmalısınız.

sizlere kelebektr.org farkıyla sunulmuştur

Diyette Öğün Atlamak Doğru Mu? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

*

Yapılan Yorumlar

paykasa kart al

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Bol su zayıflatır mı?

Bol su zayıflatır mı? 28 Ağustos 2017

Kan grubunuza göre diyet !

Kan grubunuza göre diyet ! 28 Ağustos 2017

Süt Diyeti

Süt Diyeti 28 Ağustos 2017

Burca Göre Diyet Listeleri

Burca Göre Diyet Listeleri 28 Ağustos 2017

 • Sohbet

 • RASTGELE İÇERİKLER

  İstanbul’un üzerine 2 saatte 2 bin 563 şimşek ve yıldırım! Bakımlı ve Hoş Kadın Nasıl Olunur? Şam’da sivillere füzeli saldırı! Havagazı İstanbul Boğazı’nda füzeli saldırı alarmı! İdrar Kaçırmaya Son!

  FACEBOOK'TA BİZ

  Kelebek Script

  Hoşgeldiniz

  Kelebek Portal - Tüm Hakları Saklıdır