Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çocukları cevap yazmaya zorlayan mesajlaşma uygulaması geldi

Ana Sayfa » Teknoloji » BİLİŞİM » Çocukları cevap yazmaya zorlayan mesajlaşma uygulaması geldi

Çocukların ebeveynleri tarafından gönderilen mesajları görmezden gelerek cevap yazmamaları bir uygulama geliştiricisini harekete geçirdi. ReplyASAP isimli uygulama çocukları cevap yazmaya zorluyor.

 

Ergenlik çağındaki gençlerin ve çocukların telefonlarında görmek istedikleri en son şey şüphesiz ki ebeveynlerinin nerede olduklarını ve ne zaman eve geleceklerini soran mesajlarıdır. Ancak her ne kadar çoğu ebeveyn bu durumdan rahatsız olsa da gençler bu tip mesajları yok sayarak görmezden gelebiliyorlar.

 

İngiltere’de yaşayan 45 yaşındaki Nick Herbert, çocukları anne ve babalarından gelen mesajları cevaplamaya zorlayan bir mesajlaşma uygulaması oluşturmaya karar verdi. Çalışma mantığı da oldukça basit, bir cevap gönderilene kadar pencere kapanmıyor. Yani çocuklar pencereyi kapatmak için bir şeyler söylemek zorunda kalıyorlar.

 

ReplyASAP olarak adlandırılan uygulama Herbert’in küçük oğlu mesajlara cevap vermeyince ortaya çıktı. Çünkü telefonu genellikle sessize alıyordu. Ancak uygulama telefonun ses ayarlarından bağımsızolarak kullanıcıyı sürekli şekilde sesli olarak uyarma yeteneğine sahip. Ta ki mesajı kabul edene dek. ReplyASAP şu an için sadece Android platformu için mevcut durumda. iOS versiyonu ise kısa bir süre içerisinde kullanıma sunulacak.

Ekleyen :Stskeep KelebekTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çocukları cevap yazmaya zorlayan mesajlaşma uygulaması geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

*

Yapılan Yorumlar

paykasa kart al

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yeni Nokia 9 listelendi!

Yeni Nokia 9 listelendi! 21 Aralık 2017

 • Sohbet

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Batman’daki terör saldırısı: Aybüke öğretmenden sonra yaralı asker de şehit! İsrail basınından ABD’de gizli görüşme iddiası 665 bin liralık süper araba enkaz yığınına dönüştü Hamilelikte Adet Görülür Mü? Brezilya’da ikinci feribot faciası: 22 ölü! Sporcunun olmazsa olmazı rahat iç çamaşırı NikeWomen Koleksiyonu’nda renk renk, model model…

  FACEBOOK'TA BİZ

  Kelebek Script

  Hoşgeldiniz

  Kelebek Portal - Tüm Hakları Saklıdır