Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Apple iPhone 8’in Yüz Tanıma Özelliğinin Hızı Nefes Kesecek!

Ana Sayfa » Teknoloji » BİLİŞİM » Apple iPhone 8’in Yüz Tanıma Özelliğinin Hızı Nefes Kesecek!

Teknoloji devi Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8’in 3D yüz tanıma sistemi ‘milyonlarca saniye içerisinde’ çalışmak için mevcut teknolojiden daha hızlı olacak..

 

Apple iPhone 8’in, parmak izi tanımlamasını 3D yüz tanıma lehine bırakması bekleniyor ve şimdi Kore Herald’ın içeriden bilgi alanlara atıfta bulunduğu bir rapora göre yeni özelliğin bir milyonuncu saniyede bir hızla çalışacağını öğrendik.

Samsung Galaxy serisi, iris tanıma özelliğine sahip ilk ana cihazlar arasında yer alıyordu, ancak mevcut teknolojinin hızı ve doğruluğu arzulanan bir noktaya geldi ve belki de bu nedenle mevcut telefonlar göz tarayıcı, parmak izi okuyucu ile birlikte gönderildi.

Öte yandan iPhone 8’in 3D taramaya tam bir adım atması bekleniyor. Hem Samsung hem de Apple, ekran camının altına bir parmak izi tarayıcısı uygulamaya çalıştılar söyleniyor ancak teknoloji yeterince gelişmiş olmadığından başarısız oldu.

Yeni iPhone, ayrıca Apple’ın yeni ARP platformu için hem önünde hem de arkasında 3D sensörleri tanıtacak. Bu son raporda Apple’ın iPhone 8 ekranında eğimli kenarlar kullanmayacağını, bunun yerine düz bir AMOLED paneli kullanacağını da ortaya koyuyor.

3B’lik sensörlerle yeni yüz tanıma tarayıcısı bir saniyenin milyonlarcasında bir kullanıcının yüzünü derinden hissedebilir. Ayrıca Apple,“Kavisli kenar görüntüsü yerine, iki tarafın üstünde ve altında üstten ve alttan çerçeve ile düz ekran olacak “dedi.

Apple’ın üç yeni iPhone’u açığa çıkarmak için Eylül ayının başında büyük bir etkinliğe sahip olması bekleniyor.

Ekleyen :Stskeep KelebekTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Apple iPhone 8’in Yüz Tanıma Özelliğinin Hızı Nefes Kesecek! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

*

Yapılan Yorumlar

paykasa kart al

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yeni Nokia 9 listelendi!

Yeni Nokia 9 listelendi! 21 Aralık 2017

 • Sohbet

 • RASTGELE İÇERİKLER

  ‘Trenden inenler’ kim? Ertuğrul Özkök’ten ‘tam liste’ İzmir’de 3.9 büyüklüğünde deprem ‘Profiloplasti’ yöntemi Neşter Zarrab hakkından vazgeçti Hamilelik Belirtileri Nelerdir ve Hamilelik Nasıl Anlaşılır?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Kelebek Script

  Hoşgeldiniz

  Kelebek Portal - Tüm Hakları Saklıdır