Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

180.000’in üzerinde iPhone uygulaması, iOS 11 ile yok olacak!

Ana Sayfa » Teknoloji » DONANIM » 180.000’in üzerinde iPhone uygulaması, iOS 11 ile yok olacak!

187.000 32 bit Apple iPhone uygulaması iOS 11 ile çalışmıyor.

iOS 11 birkaç hafta sonra geldiğinde uzunca bir süredir tahmin edilen bir değişiklik yaşanacak: Apple 32 bit uygulamaları artık desteklemiyor.

Değişiklik Apple’ın 2013’te iPhone 5S ile 64 bitlik bir işlemci başlatması ve geliştiricilerin uygulamalarını güncellemesi gerektiğine ilişkin nazik uyarılara başlamasından bu yana başlamıştı aslında.

Ancak kullanıcılar, bu yılın ocak ayına kadar, iOS 11 kullanıma sunulduğunda telefonlarındaki 32 bitlik uygulamaların hiç çalışmayacağını bildiren bir mesaj almaya başladı. Haziran itibarıyla Gizmodo, bazı 32 bitlik uygulamaların App Store’dan kaybolduğunu fark etti, ancak doğrudan bağlantıya sahip olanlar indirmeye devam etti.

iPhone 5s yaklaşık üç yıllık bir telefon ve en tanınmış uygulamalar 64-bit işlemcilerle uyumlu. Peki bu değişiklik aslında ne anlama geliyor? Bu demek oluyor ki Apple, yaklaşık 200.000 uygulamaya desteğini Eylül ayında durdurabilir.

Uygulama istihbarat şirketi Sensor Tower’un kurucusu Oliver Yeh’e göre App Store’da halen 187.000 32-bit uygulama var ve bu da tüm iPhone uygulamalarının yaklaşık % 8’ini oluşturuyor (Sensor Tower, uygulama mağazasında Mart ayından beri yaklaşık 2.4 milyon uygulama olduğunu tahmin ediyor.)

Artık desteklenmeyecek tüm uygulamaların eksiksiz bir listesini yapmak imkansız olsa da, hem Sensor Tower hem de Business Insider, anekdotsal olarak 32-bit’lik birkaç uygulama fark etmiş:

Sensor Tower’a göre, geçen ay 200.000 indirme yapan bir video kayıt uygulaması olan YouTube Capture

ISpadez, bir kart oyun uygulaması

Neo Nectaris, bir askeri strateji oyunu

Infinity Blade, rol yapma oyunu oynama

Sensor Tower’a göre, uygulamalar bir süre App Store’da kalacak ve yeni işletim sistemine güncellenmeyen telefonlarda çalışmaya devam edecek. Eninde sonunda Apple muhtemelen uygulamaları App Store’dan silecektir.

Neyse ki, telefonunuzda herhangi bir 32-bit uygulamalarınız olup olmadığını kontrol etmek için kolay bir yol var: Ayarlarınıza gidin, “Genel” i açın, “Hakkında” üzerine hafifçe vurun, ardından “Uygulamalar” ı tıklayın. Bu size 32-bit uygulamalarınızın hangileri olduğunu gösterecektir.

Apple, gelen değişiklikler hakkında açıklama talebine herhangi bir yanıt vermedi.

ALINTIDIR.

Ekleyen :Stskeep KelebekTüm Yazıları İçin Tıklayınız

180.000’in üzerinde iPhone uygulaması, iOS 11 ile yok olacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

*

Yapılan Yorumlar

paykasa kart al

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yeni Nokia 9 listelendi!

Yeni Nokia 9 listelendi! 21 Aralık 2017

 • Sohbet

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Anne Sütünüz bebeğinize özeldir, taklit edilemez Lastik Gerinmek Baş dönmesi hastalığı Vertigo Sağlık Bakanlığı’ndan Manisa’daki asker zehirlenmeleriyle ilgili son dakika açıklama MHP’de tartışılan başkan Mustafa Gül CHP’ye geçti

  FACEBOOK'TA BİZ

  Kelebek Script

  Hoşgeldiniz

  Kelebek Portal - Tüm Hakları Saklıdır